Úvodní stránka
O plemeni Naši potomci Mladý vystavovatel Galerie

O  NÁS
Naše láska - černý ruský teriér

BABY (BIRA) GENETIC
BABY (BIRA) GENETIC
Ch.DOLLY, Ch.BRYAN, Ch.DENSY - G E N E T I C
Ch.DOLLY, Ch.BRYAN, Ch.DENSY
G E N E T I C
Jednoho dne jsme zatoužili mít doma psa. Chtěli jsme mít především pevného a neohroženého hlídače, ale i nenáročného a věrného společníka a vlastně i domácího mazlíčka do postele. Okolí nás zrazovalo, že chceme příliš a že takový pes ani neexistuje. Vybírali jsme dlouho, předlouho, až jsme čirou náhodou narazili na plemeno nám dosud neznámé - černého ruského teriéra.
      V některých moudrých knihách je sice psáno, že toto plemeno nepatří do rukou amatérů, možná se nám zdál i trochu velký, ale nakonec si nás získal a riskli jsme to. A tak jsme si přivezli domů naši první fenku BABY GENETIC, námi zvanou BIRA. Naprosto nevědomí jsme měli štěstí na vynikající chovatelskou stanici GENETIC, ze které pocházejí nejúspěšnější ČRT v České republice, ověnčení tituly Klubový šampión, Multišampión, Klubový vítěz apod., reprezentující zároveň špičkovou krevní linii tohoto plemene.
      Výchovu černého ruského teriéra jsme zvládli bez problémů, fenka BIRA byla velmi učenlivá a dělala nám jen radost. Brzy se stala naším nerozlučným společníkem a provázela nás na všech cestách i dovolených. Pak přišla zlá nemoc a najednou byl byt úplně prázdný, nikdo nás radostně nevítal po příchodu domů a času bylo nazbyt, neboť nebylo potřeba chodit na dlouhé procházky.

ARJA a DENSY
ARJA a DENSY
      Neuvěřitelnou shodou okolností zbyla stejnému chovateli sedmiměsíční fenka, sestra naší BIRY z dalšího vrhu, po stejných rodičích. Během krátké doby byla u nás DENSY (DENSY GENETIC). Možná se nám zpočátku zdálo, že se staráme o cizího pejska, netrvalo to však dlouho. DENSY se snažila ze všech sil nahradit nám BIRU a povedlo se jí to na sto procent. Byla ten nejoddanější přítel celé rodiny, dokonalý ochránce a přitom vyjímečná krasavice, oceňovaná po právu ve výstavních kruzích. Dokázala ztřeštěně lítat po zahradě a honit kočky nebo nečekaně vystrašit sousedy, ale také třeba naprosto důstojně trávit čas pod stolem v univerzitní knihovně nebo u lyžařského vleku na horách. Někdy se ve společnosti chovala tak nenápadně, že si jí lidé i při její velikosti vůbec nepovšimli. S ní byl náš život hezčí a mysleli jsme si, že lepšího kamaráda už mít nebudeme.
       Ale přišel čas a Densynka nám těžce onemocněla civilizační chorobou - poruchou imunitního systému, vedoucí až k úplné ztrátě imunity (něco jako HIV). Byla veliká bojovnice, neboť se dlouho s nemocí rvala. Nakonec to ale musela vzdát... Zanechala po sobě nejen krásné potomky, ale i lásku v našich srdcích. Doma nám ji připomíná naše Arinka a v poslední době i malá Bašenka.

DENSY GENETIC byla nejúspěšnější fenou ČRT v České republice za období 1998/1999 a obsadila 3. místo v soutěži ŠAMPIÓN ŠAMPIÓNŮ 1999

DENSY GENETIC - ceny ze soutěží
DENSY GENETIC
ARJA, NINA, BASCHKA
ARJA, NINA, BASCHKA

NADJEZHDA ROSS CYNOPOLIS - NINA
       Život bez našich rusáčků si už neumíme představit, takže jsme si s Ivou hned jely pro novou mladou psí slečnu, která má vznešené jméno NADJEZHDA ROSS CYNOPOLIS, my jí ovšem říkáme NINA. Je samozřejmě úplně jiná, než ty dvě předchozí, ale dny s ní jsou opět plné legrace a pohody. Má stále dobrou náladu a hned od malička mezi nás báječně zapadla. A protože pochází z jedné z nejúspěšnějších chovatelských stanic na Slovensku, její rodiče jsou přímo z Ruska a v rodokmenu má samé světové vítěze, dělá nám radost i na výstavách. Nyní je nám už více než jasné, že černý ruský teriér k nám nerozlučně patří. NADJEZHDA ROSS CYNOPOLIS - NINA

O plemeni Naši potomci Mladý vystavovatel Galerie
Úvodní stránka